Praca na wyjeździe lub nieoczekiwany wyjazd? Co z dietą?

Wiele osób ma problemy z dietą podczas wyjazdów, a wymówką jest,że „nie jestem w domu” więc nie mogą jeść nazwijmy to „odpowiednio”.  Branża fitness w dzisiejszych czasach jest już bardzo rozwinięta i mamy bardzo duży dostęp do zdrowych produktów czy też różnych zamienników posiłków jak również odżywek.

Praca na wyjeździe, nieoczekiwane wyjazdy, dłuższy pobyt w szkole czy też pracy. Jak sobie radzić z dietą w takich sytuacjach?

Wszystko zależy od długości naszych nieobecności czy jest to parę godzin w ciągu dnia lecz codziennie czy może parę dni lub też nagły telefon i wyjazd w dłuższą trasę. Z pewnością, któryś z tych sposobów przypadnie Tobie do gustu i pomoże trzymać dietę.

1. Pierwszą propozycją są zmielone płatki owsiane z odżywką białkową.

Znam parę osób, które taki pakiet biorą zawsze ze sobą, trzymają go w samochodzie co pozwala im uniknąć jedzenia np MC, sam jak gdzieś jadę wrzucam sobie taki shaker do torby:

  • Mielimy płatki owsiane, pakujemy je do pudełka
  • Bierzemy odżywkę białkową i shaker
  • Taki pakiet wrzucamy do samochodu

shakeows

Wystarczy zalać wodą i mamy posiłek. Przykładowe proporcje: 100 g płatków, 40 g odżywki, 200 ml wody. Stawiam, że inne płatki także sprawdzą się tutaj

2. Owsianka / jaglanka/ ryżanka?

  • Do pojemniczka wrzucamy płatki dowolne(owsiane, jaglane, ryżowe) 80 g
  • 35 g odżywki białkowej smak dowolny
  • Kiedy chcemy zjeść po prostu zalewamy wrzątkiem

płatki1

3. Najzwyklejszy posiłek – mięso/ryba + ryż/ziemniaki/kasza + warzywa 

Jest to chyba zdecydowanie najlepsza propozycja, która dostarcza nam największą ilość składników odżywczych, jedyna wada jest taka, że musimy to wcześniej przygotować, trwa to stosunkowo dłużej niż przygotowanie poprzednich posiłków które zajmuje max 2 minuty. Jednak jeśli wiemy wcześniej możemy sobie spokojnie przygotować pudełka nawet na 3-4 dni.

4. Pudełko pełne owoców

Prosta a jednocześnie bardzo smaczna propozycja. Kupujemy nasze ulubione owoce, kroimy np. w kostkę, wrzucamy do pojemnika.  Wszystko!
Np. Jabłka + banany + maliny + mandarynki

5. Batony proteinowe

Znajdziemy je we wszystkich sklepach z odżywkami, niekiedy możemy spotkać nawet w zwykłych marketach. Zawsze delikatnie lepsza propozycja niż zwykły baton nie mniej jednak nadal przetworzona.

6. Catering

Aktualnie bardzo popularne stają się caterningi dietetyczne, w większości miast mamy do nich dostęp a więc jeśli nie mamy kiedy zrobić posiłku możemy poszukać w danym miejscu taki catering i zamówić sobie posiłek lub nawet na cały okres wyjazdu posiłki.

7. Sklepy 

W sklepie znajdziemy wszystko zależnie od tego jak restrykcyjna jest nasza dieta możemy wybierać.

  • Białko: serki wiejskie, twarogi, jogurty greckie, wędliny 100% z filetów, gotowe filety
  • Węglowodany: tu bardziej już jakie mamy restrykcje od wafli ryżowych i żelek, poprzez chleb pełnoziarnisty, chipsy z pieca, sorbety? aż do nie przetworzonych owoców, warzyw.
  • Tłuszcze: wszelkiego rodzaju orzechy, ser

W wersji sklepowej wymieniłem te produkty, które możemy kupić i zjeść bez potrzeby ich przyrządzania w żaden sposób.

8.Fastfood

Zdecydowanie najmniej zdrowa opcja ale jeśli już nie ma innej opcji…. To wybrałbym jakieś mięcho, słyszałem ostatnio, że kebab to same witaminy 🙂

Tryb wakacyjny

Na wakacjach wiele osób szuka także ucieczki jeśli trzyma mocno dietę w domu, te porady tyczą się bardziej osób, które codziennie lub bardzo często muszą sobie radzić z wyjazdami lecz w trybie wakacyjnym jeśli zwiedzamy, polecał bym zjeść zawsze na śniadanie WYSOOOOOKO białkowy posiłek, aby potem się nie martwić o dostarczenie podaży białka.

Zostaw komentarz:

Zobacz inne posty

Black Desert Online – START – co warto wiedzieć? Black Desert Online - Start - co warto wiedzieć? A więc startujemy - mamy aktualnie parę ułatwień do dyspozycji nie tylko dla nowych ale również dla powracających graczy. Jak w każdej grze start zaczyna się stworzeniem naszej postaci. 12 klas oraz o...
World of Warcraft Legion poziom maksymalny czy to koniec przygody? W World of Warcraft Legion poziom maksymalny to dopiero pierwszy mały krok do rozpoczęcia (niekończącej się?) przygody. Gra jest tak bardzo rozbudowana, że nawet nie chcę wiedzieć ile czasu potrzeba nam by było, żeby zdobyć wszystko co gra ma nam do ...
Najprostszy proteinowy Mug Cake – Brownie! Mug Cake najszybszy oraz najprostszy sposób na szybką przekąskę. Smaczne ciastko, którego czas przygotowania wynosi aż minutę! Proteinowy mug cake - brownie, chyba najszybsza przekąska jaką możemy zrobić sami, która zawiera taką ilość białka, ...