black desert

Black Desert Online – czy warto zagrać?

Black Desert

Black Desert – jest jedną z tych gier, w które grałem od samej premiery. Po paru miesiącach gry dość nieprzyjemny quit i próba gry ponownie – czy warto zagrać(w moim przypadku wrócić)?

Gra od premiery dawała sporo profitów, tym bardziej, że nie grałem na serwerach testowych więc świat poznawałem kompletnie od 0 co poprawiało rozrywkę z gry. Wszyscy zaczynali w jednym momencie, tak więc ciężko było aby ktoś mocno odstawał na początku, niestety mógł być dużo lepiej przygotowany jeśli chodzi o teorię, co niestety w dalszej perspektywie dawało sporą przewagę, stały już serwery – koreański, japoński oraz rosyjski. Niestety patrząc z perspektywy czasu podszedłem do gry dość niezdrowo (za dużo czasu spędzonego w grze) i niestety dosyć szybko się wypaliłem -> wyprzedanie itemów aby nie wrócić no ale nawet to mnie nie powstrzymało.

Gra

Aktualnie mamy możliwość wypróbowania gry za darmo tak więc jak najbardziej zachęcam, ciężko o alternatywę. Jeśli chodzi o osoby, które przestały grać – warto dać tej grze drugą szansę. Od siebie dodam, że aktualnie jak dla mnie nie ma lepszej graficznie gry tego typu osadzonej w tym klimacie. Ze względu na dynamikę system walki PvP jest unikatowy i może być ciężko znaleźć lepszy.
Warto obejrzeć -> https://www.youtube.com/watch?v=A-Be4zgYLU0&t=733s

Nowe konto

Tak więc wszystko od 0? Prawie – jedyne co zostało to wiedza o starym contencie, która niestety w wielu przypadkach była out-dated i sporo rzeczy można było robić dużo prościej. Dwa nowe dodatki i dodatkowo wszystkie klasy zostały zmienione. Zmianą jest”awakening” – nowa broń wraz z nowymi umiejętnościami, w niektórych przypadkach nawet była to zmiana klasy z range w melee i  odwrotnie. Sporo ułatwień, bonusów dla nowych / powracających graczy.(o tym w następnym poście)

Gildia

Najważniejszy element gry – trzeba ją mieć aby móc walczyć o terytoria, wywoływać wojny aby nie trzeba było bić się na spocie ze stratami karmy oraz NAJWAŻNIEJSZA rzecz – LUDZIE!
Faktem jest, że Black Desert to pierwsza gra, w której poznałem sporą grupę osób, z którą utrzymywałem kontakt nawet jeszcze grając w BDO ale w innych gildiach, grając w inne gry nadal zaglądałem na tsa i chyba to był główny powód dla którego postanowiłem ostatecznie wrócić mimo, że dogonienie ich zajmie mi pewnie jeszcze z 2-3 mc albo więcej to ból brzucha od śmiechu pozwala o tym szybko zapomnieć.

Karma – aby osoby, które zabijają notorycznie ludzi w świecie gry mogły być atakowane przez każdą osobę. Osoby które zejdą poniżej 0 mogą stracić enchant z ekwipunku. Max ilość karmy to 300 tys. co pozwala zabić średnio 5 razy. Odnawia się zabijając potworki. Dobry pomysł lecz jednak, niektórzy wykorzystują go aby uprzykrzać ludziom życie podczas expienia.

AFK game

Gra zachęca nas do tego abyśmy praktycznie się nie wylogowywali. Podczas AFKa można zarobić na prawdę OGROMNE pieniądze możemy wtedy rozwijać life skille takie jak: processing, alchemy, cooking oraz fishing. Przykładowo ogromna ilość osób idąc do pracy czy na noc zostawia rybaka – kiedy wracamy sprzedajemy rybki i wpada nam parę milionów. Jednak najważniejszym aspektem jest to, że gra „żyje” jak jesteśmy zalogowani. Nasi pracownicy pracują tylko jak jesteśmy online, nasze rośliny w ogrodach także rosną tylko gdy jesteśmy zalogowani. Każdy znajdzie dla siebie sposób zarobku, pozwala to graczom, którzy dużo mniej grają i nie mają czasu na grind nadal zarabiać.

Powrót

Dla mnie była to akurat sprawa bardzo prosta. Wróciłem dla ludzi aby z nimi móc się pobawić grą, a możliwości ułatwiające powrót plusują dodatkowo grę. A jeśli ktoś nigdy nie miał styczności z tą grą albo tego typu grami, nie powinien być zawiedziony.(Osoby, które bardzo lubią grindować będą w raju.)

W następnym poście w czwartek opiszę trochę więcej sam start. Dodatkowo na co warto zwrócić uwagę aby od samego początku generował nam się przychód.

Zostaw komentarz:

Zobacz inne posty

Shake czy lody? Słodki posiłek po treningowy Chciałbym dzisiaj pokazać mój ulubiony posiłek po treningowy, od jakichś 2 miesięcy pozostaje w moim jadłospisie ale to chyba dlatego, że można łatwo zmienić jego smak, ogromna swoboda dodatków dodaje temu posiłkowi uroku. Po treningowy posiłe...
World of Warcraft Legion! World of Warcraft tego tytułu zdecydowanie nie muszę przestawiać. Pomimo swoich lat, nadal Blizzard nie odpuszcza i daje graczom nowe dodatki wraz z nowymi wyzwaniami. Moja przygoda rozpoczęła się parę lat temu grałem jeszcze w dodatek Wrath o...
Black Desert Online – START – co warto wiedzieć? Black Desert Online - Start - co warto wiedzieć? A więc startujemy - mamy aktualnie parę ułatwień do dyspozycji nie tylko dla nowych ale również dla powracających graczy. Jak w każdej grze start zaczyna się stworzeniem naszej postaci. 12 klas oraz o...